Marcový výlet – March trip in Slovakia

Posted by on Apr 6, 2018 in Short notes | 5 Comments

This March trip in Slovakia, was one of the few, when I posted images almost directly at the same day. Also all photographs were process on my mobile phone. That is why there is only little writing, except the last day. That is a reason why quality is a little less then normal. However that is also reason that images I have uploaded are much bigger then normal around 800 pixels. Until now you could still see only those rather small images. It always annoyed me.

Myself I love to see big image on whole screen and then read and then look at the image. I know many people are using mobile phones to look at web and may the have six inch screens images are still small. Photography is about the image and the story (at least that is how I see it). I made little modification on my site so one can see image in full browser window once you click on it. Not all old post are like that, but those from March trip in Slovakia they are, now. Try it.

***

V Marci som bol na Slovensku a tri dni som chodil po kopcoch v okolí Považskej Bystrice. Tento výlet bol jeden s mála kde som skoro každý deň posielal fotky priamo na tieto web stránky. Následkom tohoto pokusu je že fotky majú trošku nižšiu kvalitu (pretože som ich spracovával večer a iba na mobile) na druhej strane sú však oveľa väčšie ako bežných 800 bodov. Až do teraz ste mohli vidieť iba tieto malé obrázky. Vždy ma to hnevalo. Mám rád keď si fotku môžem pozrieť veľkú. Veľká väčšina ľudí pozerá web na mobilnom telefóne a je skoro jedno aká je veľká, pretože sa zobrazí iba na tej stále relatívne malej obrazovke a je úplne jedno či ma šesť alebo sedem palcovú uhlopriečku.

Urobil som pár zmien na týchto stránkach a teraz je možné vidieť fotky v celom okne webového prehliadača (hovorí sa tomu na slovensku tiež browser alebo je na to iné slovo?). Nie však vo všetkých starých správach. Môžete si však pozrieť tri správy z môjho marcového výletu, tam sa fotky po kliknutí zväčšia. Klávesou ESC alebo kliknutím v pravom rohu na krížik sa vrátite späť na pôvodnú stránku. Vyskúšaj to.

5 Comments

 1. Andrej
  Fri, 6. April , 2018

  Mam tiez rad ked si mozem pozriet zaujimave detaily fotiek, takze za toto ti velmi dakujem.

  Pridavam este jeden pro tip: na detaile fotky je v kontextovom menu chromu open in new tab a tam sa zobrazi skutocna velkost obrazku tak ako je na serveri, teda vasto omnoho vacsie rozlisenie ako je v tom preview mode.

  Reply
  • richo
   Fri, 6. April , 2018

   Ahoj som rad ze si rad :-) O tom otvoreni v novom tab som vedel, tym dostanes priamo cely subor.

   Ozaj ako rychlo ti ide moj web? Da sa?

   Reply
 2. Andrej
  Fri, 6. April , 2018

  jo, este k otazke: ‘browser’ sa pouziva celkom bezne. Teda aspon v mojej socialnej bubline. A klavesa ESC sa vola klavesa, klavesnica je cely ten klavir.

  Reply
  • richo
   Fri, 6. April , 2018

   Diki, opravene.

   Reply
 3. Dave
  Fri, 6. April , 2018

  Richo.
  Don’t worry about the language barrier. The pics speak their own universal language.

  Reply

Leave a Reply